اصولا سر درد های که بر اثر رایحه یک عطر خاص به وجود می آید به دو مورد بر میگردد ، میگرن و سینوزیت .
خوشبختانه سینوزیت با روشی ساده یعنی شستشوی مجاری تنفسی با اب ولرم و کمی نمک قابل کنترل میباشد ولی میگرن خیر !
گاهی پیش میاد شما یک عطری را تا حتی نصفه های آن نیز استفاده میکنید و کم کم احساس میکنید به آن حساسیت پیدا کردید و دچار سر درد برای شما میشود . البته فراموش نکنید که تغییرات فصلی و یا آلرژی های فصلی نیز به این موضوع مرتبط هستند .
چنانچه عطری که زده اید برای شما دچار سردرد کرده است و شما نیز فرصت دوش گرفتن ندارید بهتر است با یک ئنبه آغشته به الکل گردن خود را پاک کنید و برای خود یک قهوه یا یک نسکافه درست کرده و همین طور که میل میکنید آن را چندین بار استشمام کنید تا کاملا مجاری تنفسی شما از رایحه عطر پاک شود .
چنانچه باز مایل به استفاده از آن عطر خاص هستید توصیه میشود که دیگر نزدیک به مجاری تنفسی خود نظیر گردن و یا پشت گوش نزنید و بهتر است به لباس خود و آن هم به مقدار کم استفاده کنید .
محرمانه نگه داشتن فرمول دقیق عطر‌های تجاری امر مهمی است .  اما انتشار آن فرمول ها هم ، کمکی به شنونده عطر برای یافتن فرمول آن نمیکند زیرا رایحه آنها به شدت تحت تاثیر بوها و موادی پیچیده‌ است که این عمل را غیر ممکن می سازد . مگر اینکه این فرمول ها در اختیار یک فرد متخصص در عطر قرار بگیرد ، آنگاه به طرز ماهرانه‌ای اجزا و عناصر سازنده آن را کشف می کند . اجرایی ترین راه برای بیان رایحه یک عطر توجه به عناصر آن رایحه و یا خانواده ای است که به آن تعلق دارد .


عطر و ماندگاري,بهترین عطرها,ماندگار ی عطرها


عطر و ماندگاری مساله این است؟!

چند ساعت بوش می مونه ؟ این رایج ترین سوالی است كه در خصوص یك عطر پرسیده می شود . ماندگاری عطر در فرهنگ عامه به مهمترین فاكتور كیفیت تبدیل شده است . اما صحت و سقم این باور با چالشهای عمیقی روبروست .

عطاران و كارشناسان بزرگ دنیای عطر پاسخ های روشنی برای این سوال دارند كه باور عمومی را نقض و نگاهی جدید را به مصرف كنندگان عطر می بخشد . از نظر كارشناس آنچه در كیفیت عطر مهم است فاكتورهایی غیر از ماندگاری است!

خلوص رایحه،تركیب هارمونیك آكوردها یا نتهای رایحه،كنش و واكنشهای مناسب در برابر محركهای محیطی و محاطی و عواملی ازین دست شاخصه های كیفیت عطرند.ماندگاری و پخش بودر مراتب بعدی بررسی كیفی عطر قرار می گیرند . چرایی این موضوع به دلایل متنوع وابسته است.

اول آنكه ماندگاری یك عطر با استفاده از فیكساتورها(تثبیت كننده های شیمیایی)می تواند تا هفته ها افزایش یابد اما عطاران استفاده از فیكساتورهای شیمیایی را ناثواب و نامناسب می دانند چرا كه ممكن است حساسیت زا و یا مضر باشند . شاید شنیده باشید كه پوست كسی در اثر استفاده مداوم از یك عطر لك برداشته و یا دچار التهاب شده باشد.دلیل این امر استفاده از مواد شیمیایی نامناسب در تركیب عطر است.سردردهای میگرنی و رنجشهای سیستم بویایی نیز می تواند حاصل استشمام عطری باشد كه حاوی مواد شیمیایی نامناسبند.عطری كه شما استفاده كرده اید نباید تمام حواس مخاطب شما را در تمام مدت حضور به خود جلب كند بلكه باید حاوی پیامی ظریف از هویت و شخصیت شما باشد.راححتر بگویم نباید عطرتان شامه اطافیانتان را اشباع كند.
 
دومین مساله پخش بوست.مصرف كنندگان عطر دوست دارند رایحه عطرشان تا چند متر آنطرفتر شنیده شود و اگر عطری این خصوصیت را داشت پس عطر خوبی است. این تصور هم ناصحیح است.عطرهایی كه حاوی این خصوصیت اند عموما از حلالهای با سرعت تبخیر زیاد در دمای كم بهره می برند و رایحه عطر بدون هیچ كنش و واكنش شیمیایی بر روی پوست فورا تبخیر شده و بدون هیچ پالایشی به مشام اطرافیانتان می رسد.اغلب این عطرها حتی آزار دهنده هم هستند چه برسد به خوشایندی.اما فرهنگ ایرانی یعنی احترام و سكوت در برابر هر نامطلوب.بنابراین بعید به نظر می رسد یك ایرانی در برابر هجمه ناموزون عطر دوستی شكایت كند.اگر هم بپرسید آیا بوی عطرتان خوب است جواب روشن است . بله،چه عطر خوبی اسمش چیه و از كجا خریدی؟

حقیقت آزاردهندگی پشت واژه های تعارف ایرانی پنهان مانده و شما هیچ وقت متوجه نخواهید شد كه عطرتان برای طیف وسیعی از مخاطبان آزاردهنده است.عطر خوب جذب پوست شما شده و با بهره گیری از دمای بدن و تركیبات شیمیایی سطح پوست شما آرام آرام تبخیر شده و نتهای ابتدایی و میانی و پایانی را در زمانهای مناسب منتشر خواهد كرد.عطرخوب موجب سردرد و آزار مخاطب نخواهد شد.پخش بوی زیاد یعنی استفاده از حلالهای با سرعت تبخیر زیاد و رایحه پالایش نشده.هیچ كس نباید متوجه رایحه عطر شما شود مگر این كه در فاصله یك قدمی شما باشد.اگر دوست دارید عطرتان پخش بوی بیشتری داشته باشد از لوسیون،ژل دوش،افتر شیو و سایر محصولات آن عطر استفاده كنید.
 
نكته سوم ارتقاء فرهنگ استفاده از عطر در میان مصرف كنندگان عطر است.اكنون استفاده كنندگان عطر در كشورهای صاحب صنعت عطرسازی از عطر نه به عنوان كالایی لوكس بلكه محصولی استراتژیك در تعاملات روزمره استفاده می كنند.بنابراین دیگر یك عطر پاسخی مناسب برای نیازهای روزانه آنها نیست.فرض كنید صبح كه از خواب بیدار شدید قصد رفتن به محل كار خود را دارید .باید عطری بزنید كه مناسب محل كار شما باشد.بعد از ظهر قرار دوستانه ای دارید.عطری مناسب این قرار را استفاده می كنید و شب به میهمانی شلوغی دعوت شده اید.پس عطری مناسب این فضا بر روی پوست خود اسپری می كنید.دوران یك عطر یك روز به سرآمده.حال فرض كنید عطری كه صبح زده اید دو روز ماندگاری داشته باشد در این صورت برای قرار میهمانی شب چه خواهید كرد؟مطمئن باشید اگر عطری با فیكساتور شیمیایی و اصطلاحا Long Lasting استفاده كرده باشید با دوش گرفتن هم مشكل حل نخواهد شد و اگر عطری روی عطر قبلی بزنید معلوم نیست چه رایحه ای به مشام مخاطبانتان خواهد رسید.بهتر است ماندگاری بیش از 6 ساعت را فراموش كنید.
 
موضوع چهارم سیاستی است كه شركت های تولید كننده عطر چند سالی است در پیش گرفته اند . تغییر فرمولاسیون عطرها. برای همین است كه گاهی شكایتهایی می شنویم كه عطری قدیمی با دوام یك روز در خرید جدید دوامی فقثط چند ساعته دارد و سریعا استنباط می كنیم عطر غیر ارژینال و یا اصطلاحا فیك خریده ایم.درست است كه محصولات فیك بازار را پر كرده اند اما لزوما عدم ماندگاری عطر مثل سابق دلیلی بر فیك بودن آن نیست.شركت های سازنده در راستای ارتقاء سطح فروش خود با تغییر فرمولاسیون عطرها شما را وادار به استفاده چندباره از عطر در طول روز كرده اند.بخشی ازین موضوع هم در راستای ارتقاء فرهنگ استفاده از عطر اتفاق افتاده است.پس عجولانه قضاوت نكنید.
 
مساله پنجم مربوط به قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا و سازمان غذا و داروی امریكاست.اتحادیه اروپا و سازمان غذا و داروی امریكا(FDA) در راستای حمایت از منابع طبیعی در خطر انقراض استفاده از اسانس و سایر ملزومات یك عطر از منابع طبیعی را محدود و یا ممنوع كرده اند و سازندگان عطر چاره ای جز حذف آن اسانس،روغن و یا صمغ از تركیب عطور خود ندارند.مثلا استفاده از عنبرسائل،مشك ویا چربی نوعی سمور در تركیب عطر با منشاء گیاهی و حیوانی مدتهاست ممنوع است و در صورت استفاده شركت سازنده امكان فروش آن را نداشته و با جریمه های سنگینی روبه رو خواهد شد.لطفا به دنبال عطری با منشاء مشك آهوی ختن نباشید چون نخواهید یافت!
 
و در نهایت تغییر شرایط محیطی،آب و هوا،میزان بارندگی،تغییر نوع كود . مولفه هایی نظیر آن هم می تواند عاملی در تغییر رایحه عطر باشد.برای نمونه عطری با رایحه پرتقال سیسیلی می تواند در اثر خشكسالی رایحه ای متفاوت با شرایط پرآبی داشته باشد.ممكن است تولید 2011 این عطر كه ایتالیا پرباران بوده با تولید همان عطر در سال 2013 و بارش بسیار كم تفاوتهای اساسی داشته باشد.امتحانش خالی از لطف نیست گلدان گل آپارتمان خود را یك هفته با آب بسیار كم آبیاری كنید قطعا متوجه تغییر رایحه آن خواهید شد.